НОВИНИ
Мінагропрод стимулюватиме розвиток виноробної галузі в Україні
Зусилля Мінагрополітики України спрямовані на те, щоб вітчизняні вина зайняли гідне місце на полицях магазинів Європи і світу. За оцінками експертів, в Україні налічується майже півтори тисячі господарств, котрі культивують виноград. З них тільки більше 100 виробляють вино або виноматеріали легально.
Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко, повідомляє прес-служба відомства.
"Існуюча в Україні система ліцензування робить економічно вигідним існування невеликих за обсягом виробництва господарств. Крім того, законодавча заборона на приватне виробництво ректифікованого виноградного і плодово-ягідних спиртів гальмує розвиток і фінансові надходження від такої діяльності. Відсутність сприятливих законодавчих умов стримує розвиток малого і середнього бізнесу, скорочує обсяги закладок нових виноградників і заганяє виноробну галузь в тінь", - зазначив міністр.
Павленко повідомив, що міністерство пропонує скасувати оптове ліцензування для невеликих виноробів, які виробляють вино з власної сировини і працює з іншими представниками ЦОВВ з питання про спрощення процедури видачі ліцензії на виробництво.
Крім того, з метою дерегуляції Мінагрополітики ініціює внесення змін до Закону "Про виноград та виноградне вино". Зокрема, підприємство зможе самостійно затверджувати технологічні інструкції, нові марки виноробної продукції, гарантійні терміни. Будуть скасовані норми затвердження проектної документації на створення виноградних насаджень. Необхідність проведення експертизи проектно-кошторисної документації буде визначатися самим виробником.
Також Мінагрополітики підтримує ідею скасування річної плати за ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, що породила диспропорцію в конкуренції на ринку вина. За участю українських фахівців, громадських організацій та народних депутатів України розроблений законопроект "Про внесення змін до Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
"Міністерство спільно з профільними науковими організаціями працює над змінами до низки законодавчих актів, що регулюють ринок вина. Ми збираємося проводити презентаційні міжнародні заходи з диверсифікації ринків збуту в США, Китай, інші країни Азії. Крім того, ми ведемо переговори з Посольством Республіки Франція в Україні по законодавчій співпраці з фахівцями виноробної галузі цієї країни, результати якої полегшать життя всіх українських виноробів", - упевнений глава відомства.
Рубрики новин
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ
У вересні-грудні 2016 р Вінницький олійно-жировий
З 28 березня по 2 квітня в столиці України проходт
У 2015 році ЄС імпортував української с/г продукці
На майданчику найбільшого в Південно-Західній Англ
В області працює понад двадцять підприємств, які з
Останні 2 сезони в Україні спостерігається малинов