НОВИНИ
В Україні не засіють 20% полів - експерти
Цього року українським аграріям через брак грошей доведеться скоротити обсяги посівної. Про це повідомив гендиректор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов.
"Зараз дефіцит коштів на посівну становить приблизно 20% від необхідного фінансування. Умови кредитування через падіння економіки істотно погіршилися", - сказав він, нагадавши, що раніше влада оцінювали загальну вартість посівної на 2015 рік у 11 мільярдів гривень.
Найбільш гірше справи у невеликих компаній і фермерів, оскільки майже 100% дрібних і середніх аграрних компаній зараз не можуть отримати банківське фінансування.
"З дрібним бізнесом ніхто особливо не хоче мати справу. Якщо якісь пропозиції про кредитування і надходять, то вони, як правило, виходять від сумнівних компаній або посередників. Цього року практично всі прив'язані до твердої валюти. Банки бояться кредитувати фермерів в умовах економічної нестабільності. А якщо і пропонують кредити під майбутній урожай, то за ставками вищеі 30%", - сказав у свою чергу віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Віктор Гончаренко.
Це підтверджують і виробники на місцях, які або відмовляються від посівної, або переорієнтовуються з зернових на інші культури. Не всі поля, які вже почали засівати на цьому тижні (в південних областях України), почали обробляти, і далі ситуація лише погіршуватиметься - масова посівна по всіх областях, за оцінками метеорологів може початися в найближчі 10-14 днів, повідомляє видання.
"Кредити за всяку ціну (за високими ставками) треба буде віддавати, а чи заробимо ми стільки від урожаю, щоб їх повернути? Це велике питання. Краще нічого не робити, ніж працювати на банк. Я, наприклад, цього року хочу "взяти відпустку" і перечекати", - сказав директор фермерського господарства "Едельвейс" Анатолій Мустафаєв.
Гроші є лише у великих виробників і зернотрейдерів, які отримують з-за кордону валютну виручку і змогли заробити на підвищенні курсу долара.
"У нас немає проблем з фінансуванням весняно-польових робіт, головним чином, справляємося за рахунку оборотних коштів. Поточні ж витрати скорочуємо за рахунок прямих закупівель за кордоном потрібних для посівів насіння, пально-мастильних матеріалів, мінеральних добрив", - розповів генеральний директор ТОВ СП "Нібулон" Олексій Вадатурський.
З фінансуванням посівної відразу є дві проблеми. Перша - це імпортна складова, через яку подорожчало паливо, насіння і мінеральні добрива.
Друга складність - це нестача грошей, які дають банки в кредит для посівної. Виникла вона через тотальний відтік депозитів і зростаючих ризиків неповернення по кредитах.
А також велика ставка кредитування. Так, середня ставка для агрокредиту зараз складає близько 28-30% річних, максимальна ж досягає 35%.
Таким чином, викрутитися з непростої ситуації, зараз вдається тільки тим компаніям, які не встигли розпродати старі зернові запаси.
Рубрики новин
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ
У вересні-грудні 2016 р Вінницький олійно-жировий
З 28 березня по 2 квітня в столиці України проходт
У 2015 році ЄС імпортував української с/г продукці
На майданчику найбільшого в Південно-Західній Англ
В області працює понад двадцять підприємств, які з
Останні 2 сезони в Україні спостерігається малинов