НОВИНИ
Україна та ЄС обговорили перспективи розвитку АПК
У Києві 21 квітня 2015 року відбулося Десяте засідання Діалогу Україна-ЄС з аграрних питань та розвитку сільської місцевості. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики і продовольства.
Українську делегацію очолила заступник міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька, а делегацію від ЄС - заступник Генерального директора з аграрних питань розвитку сільських територій Монік Паріат.
Десяте засідання Діалогу проводиться вперше після підписання Україною та ЄС Угоди про асоціацію у зв'язку з цим питання реформування сільськогосподарської галузі, розвитку сільських територій перебували на першому місці порядку денному заходу.
У ході Діалогу сторони обговорили стан та перспективи розвитку загальної сільськогосподарської політики ЄС і сільськогосподарської політики України. Зокрема, йшлося про сучасний стан та майбутні зміни аграрної політики.
- Українська стратегія імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері сільського господарства та гармонізація українського законодавства відповідно до Додатку ст. 38 Угоди про асоціацію і про відповідні міжнародні стандарти, які будуть сприяти доступу української продукції на ринок ЄС;
- Автономні торговельні преференційні заходи в торгівлі з Україною, конкретні фінансові переваги для України від введення торгових заходів;
- Заборона імпорту продукції з ЄС в РФ;
- Законодавство ЄС та України у сфері органічного виробництва (сертифікація, проблеми, контроль, еквівалентність);
- Розвиток ефективних земельних відносин;
- Захист географічних зазначень, виконання зобов'язань української сторони у сфері захисту географічних зазначень в алкогольному секторі;
- Стан і перспективи зернових в Україні;
- Розвиток малого і середнього сільськогосподарського бізнесу в Україні.
Детально проаналізовано результати використання українськими експортерами переваг режиму автономних торгових преференцій ЄС для України в частині експорту продукції сільського господарства.
Сторони також обговорили окремі актуальні питання співробітництва в аграрній сфері, зокрема, розвиток ефективних і прозорих земельних відносин в Україні, імплементації Україною положень Угоди про асоціацію у сфері географічних позначень, розвиток законодавства України та ЄС у сфері органічного землеробства, підтримку малого та середнього аграрного бізнесу.
Рубрики новин
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ
У вересні-грудні 2016 р Вінницький олійно-жировий
У 2015 році ЄС імпортував української с/г продукці
З 28 березня по 2 квітня в столиці України проходт
В області працює понад двадцять підприємств, які з
На майданчику найбільшого в Південно-Західній Англ
Останні 2 сезони в Україні спостерігається малинов