rssНОВИНИ

Головна   next   Новини   next   АПК в Світі

Грузію підозрюють в реекспорті турецьких томатів в Росію

Грузію підозрюють в реекспорті турецьких томатів в Росію

Білоруські підприємці - не єдині, хто намагається заробити на забороні ввезення томатів з Туреччини в Росію. У Грузії також несподівано виріс інтерес до турецьких помідорів - в минулому році сусідня держава наростила закупівлі в 4 рази в порівнянні з 2015-м. Це пояснює семиразовим збільшення поставок помідорів з Грузії в РФ.

У Россільгоспнагляді розводять руками: навіть аналіз пилку не дозволяє довести, що помідори вирощені не в Грузії, а в Туреччині.

Згідно з даними Інституту статистики Туреччини (урядовий орган), за підсумками минулого року Грузія купила помідорів на $ 23,3 млн, в 2015 р сума закупівель склала $ 6,4 млн. У цілому за останні 10 років Грузія не купувала турецьких помідорів більше ніж на $ 8 млн. за рік. Якщо враховувати середні закупівлі Грузією турецьких помідорів протягом 10 років, то за підсумками минулого року мав утворитися надлишок продукції як мінімум на $ 15 млн. - це пояснює рекордне зростання поставок в Росію. Тільки офіційно, за даними Федеральної митної служби, в минулому році Грузія поставила в Росію помідорів на $ 2 млн. В попередні два роки ці поставки не перевищували $ 350 тис. Як стверджують експерти, основні поставки йдуть нелегально і не відбиваються в митній статистиці.

"Грузія займається контрабандою турецьких помідорів, - стверджує президент російської спілки виробників овочів Сергій Корольов. - Наглядові органи обмежують реекспортні поставки з Білорусі, але турецькі помідори починають надходити на Росію із Грузії, Азербайджану та Вірменії. Фактично встановити країну походження таких помідорів і звідки йдуть поставки неможливо".

Динаміка збільшення поставок добре помітна в даних ФМС за січень цього року. Лише за один місяць Грузія поставила в Росію томатів на $ 145 тис. - це, наприклад, в 4 рази більше, ніж за весь 2014 г. Крім Росії, Грузія практично нікуди помідори не постачає. За даними Національного статистичного бюро Грузії, офіційно сукупна сума експорту томатів з республіки склала $ 2,2 млн., Тобто трохи більше того, що було офіційно поставлено в Росію. Минулорічний експорт томатів - також рекордний як мінімум за останні 10 років. У минулі роки Грузія експортувала помідорів максимум на $ 850 тис.

Россільгоспнагляд пильно стежить за поставками турецьких помідорів через Білорусь, але проблеми з реекспортом приносять і інші сусідні держави. У відомстві заявили, що поки не зафіксували жодного випадку поставок турецьких помідорів через Грузію, але зробити це принципово складніше, ніж у випадку з Білоруссю.

"Випадків підтвердження грузинського реекспорту томатів з Туреччини у нас не було, - повідомила прес-секретар Россільгоспнагляду Юлія крейди. - Є складності з виявленням цих поставок. Якщо всі документи в порядку, вантаж перепакований, то можна визначити, де вирощені томати по пилку, провівши аналіз. Проте у випадку з Грузією це неможливо - відрізнити цю країну походження від Туреччини, а також Вірменії та Азербайджану по пилку неможливо".

В цілому Росія скорочує імпорт помідорів: якщо в 2014 р томатів ввезли на $ 1 млрд., то в 2016-му в 2 рази менше - на $ 490 млн. Основні постачальники помідорів в Росію за підсумками минулого року - Марокко, Китай і Азербайджан.

Заборона на ввезення турецьких томатів та інших продуктів в Росію діє з 1 січня 2016 р. Турецькі виробники не можуть компенсувати відхід російського імпортера: всього за підсумками минулого року вони експортували томатів на $ 240 млн., Але в 2015-му тільки Росія закупила на $ 258 млн .

Туреччина намагається стимулювати зняття заборони на поставки помідорів, знявши безмитний режим на постачання пшениці, кукурудзи, соняшникової олії і шроту, бобових і рису з Росії. Однак допуск турецьких томатів в Росію може сильно вдарити по місцевим виробникам, які вже кілька років інвестують у виробництво і поки не можуть конкурувати з турецькими за ціною. Відносно багатьох видів турецької рослинницької продукції недавно було знято заборону на ввезення; це стосується цитрусових, абрикосів, слив, ріпчастої цибулі, цибулі шалот, цвітної капусти та брокколі.

30.03.2017
]]>Теги: грузія, росія, помідори, томати, туреччина, білорусь]]>
]]>Джерело:  Fruit-inform.com]]>
Рубрики новин
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ
Україна входить у десятку головних експортерів сг продукції в країни ЄС
Україна входить у десятку головних експортерів сг продукції в країни ЄС

У 2015 році ЄС імпортував української с/г продукці

Порошенко підписав Закон про утилізацію відходів тваринництва
Порошенко підписав Закон про утилізацію відходів тваринництва

Цей закон вступає в дію через рік від дня опубліку

Шкідники ріпаку довгоносик і скритнохоботник - що необхідно зробити вже зараз!
Шкідники ріпаку довгоносик і скритнохоботник - що необхідно зробити вже зараз!

Довгоносики і рапсові скритнохоботники вже при тем

Світові ціни на пшеницю, кукурудзу, ячмінь будуть знижуватися
Світові ціни на пшеницю, кукурудзу, ячмінь будуть знижуватися

Згідно з прогнозом ABARES, світові ціни на пшеницю

В Україні стане ще складніше купити імпортну сільгосптехніку
В Україні стане ще складніше купити імпортну сільгосптехніку

НБУ робить кроки для стабілізації ситуації в еконо

В Україні доведеться пересівати не менше 500 тис. га озимих
В Україні доведеться пересівати не менше 500 тис. га озимих

В Україні гарантовано доведеться пересівати 500-70

Світові ціни на пшеницю зростуть удвічі - прогноз
Світові ціни на пшеницю зростуть удвічі - прогноз

Світові ціни на пшеницю до кінця нинішнього календ

Вчені описали раніше невідому тактику захисту рослин від травоїдних тварин
Вчені описали раніше невідому тактику захисту рослин від травоїдних тварин

Рослини, що живуть у пустельній місцевості здатні