rss RSS

Головна   next   Статті   next   Продукти харчування

Виноград, користь винограду для здоров'я, вміст вітамінів та мінералів у винограді

Виноград - один з найпопулярніших і смачних плодів, багатий вітамінами А, С, В6 і фолієвою кислотою, а також калієм, кальцієм, залізом, фосфором, магнієм та селеном. Виноград містить багато води і відмінно підходить для гідратації. Він досить корисний для організму, оскільки має усі необхідні поживні речовини та малу кількість калорій.

Також, виноград містить флавоноїди (потужні антиоксиданти), що зменшують вплив вільних радикалів в організмі та уповільнюють процес старіння. Завдяки великій кількості поживних речовин, що міститься у винограді, він відіграє важливу роль у забезпеченні здорового та активного життя.

Існує багато видів та сортів винограду, які відрізняються кольором, формою, розміром та смаком. Історія винограду почалася 8000 років тому, коли вперше почали культивуватися виноградні лози на території відомій зараз як Близький Схід. Люди звикли сприймати виноград як фрукт, проте насправді він вважається ягодою. 72 мільйони тонн ягід вирощується щорічно у всьому світі, більшість з яких використовується для виробництва вина.

Користь винограду для здоров'я

Вживання винограду приносить велику користь для здоров'я. Він допомагає при лікуванні астми,  закрепів, розладу шлунку, втоми, мігрені, болях у нирках, дегенерації сітківки ока та розвитку катаракти.

Корисний при астмі
Завдяки своїй відомій терапевтичній цінності, виноград може бути корисний для лікування астми. Зволожуюча сила винограду досить висока, завдяки чому зволоженість в легенях збільшується і як наслідок зменшуються напади астми.

Забезпечує здоров'я кісток
Виноград - чудове джерело поживних мікроелементів, таких як мідь, залізо, марганець, які мають важливе значення у формуванні та міцності кісток. Включивши його у свій щоденний раціон, Ви можете запобігти розвитку вікових захворювань, наприклад таких як остеопороз. Марганець - надзвичайно важливий елемент в організмі, який сприяє білковому обміну, формуванню колагену та покращує функціонування нервової системи.

Покращує роботу серця
Виноград збільшує рівень окису азоту в крові, що запобігає утворенню тромбів. Таким чином, він є ефективним засобом для зменшення ризику серцевих нападів. Крім того, антиоксиданти, присутні у винограді запобігають окисленню холестерину, який блокує кровоносні судини і є основним джерелом виникнення різних хвороб серця. Виноград містить велику кількість флавоноїдів, які не тільки надають йому кольору, але і є надзвичайно потужними антиоксидантами. Дві важливі сполуки, що містяться у винограді, ресвератроп і кверцетин, нейтралізують вплив вільних радикалів, які загрожують тілу і стимулюють шкідливий вплив холестерину на артерії. Також, ці два антиоксидантні флавоноїди діють як очищувальні елементи, зменшують утворення грудок тромбоцитів та сприяють фільтрації токсинів з крові.

Зменшує мігрень
Сік зі стиглого винограду - найкращий природній спосіб у лікуванні мігрені. Його рекомендують випивати рано вранці, не розводячи водою. Вживання червоного вина (зробленого з винограду) часто може бути причиною мігрені, проте вживання виноградного соку або екстракту виноградних кісточок допомагає вирішити цю проблему. Алкоголь, як правило, спричинює головний біль, однак виноград містить багато антиоксидантів, що можуть як викликати, так і лікувати одну і ту саму причину болі.

Допомагає налагодити процес випорожнення
Виноград - ефективний засіб у подоланні та ліквідації закрепів. Його вважають розслабляючою їжею, оскільки він містить органічні кислоти, цукор і целюлозу. Вживання винограду полегшує хронічні закрепи тонізуючи м'язи кишечника та шлунка. Виноград містить багато нерозчинних волокон, які рухаються через травний тракт у незмінному вигляді. Таким чином, він допомагає нормалізувати та налагодити стул. Проте, якщо Ви страждаєте діареєю, зменшіть вживання винограду, оскільки нерозчинні волокна не вбирають воду, для скріплення стулу і він не має високого рівня розчинної клітковини.

Корисний при розладах шлунку
Виноград відіграє важливу роль під час диспепсії (розлади травлення). Вживання винограду полегшує печію, лікує розлади та знімає роздратування в шлунку. Йому також надають перевагу в порівнянні з іншими засобами для перетравлення їжі, оскільки вважають "легкою їжею".

Знімає втому
Вживання світлого виноградного соку поповнює вміст заліза в організмі і запобігає втомі. Анемія - реальна проблема для багатьох людей, а вживання винограду підтримує рівень заліза та мінералів в організмі збалансованими. Відсутність заліза може викликати млявість та уповільнити роботу мозку, оскільки залізо є важливим мінералом, який впливає на ряд важливих функцій в організмі. Проте, темно-виноградний сік не поповнить організм залізом, а навпаки може навіть знизити його рівень в організмі. Вживання виноградного соку забезпечує майже миттєвий приплив енергії.

Усуває порушення в нирках
Виноград може значно знизити кислотність сечової кислоти і також допомогти вилучити кислоту з організму, тим самим знижуючи напруження і тиск на нирки. Він містить високий вміст води, чим викликає часте сечовипускання, яке допомагає вивільнити сечову кислоту все ще присутню в організмі, навіть після зниження її кислотності. Виноград має очищувальну дію, а антиоксиданти присутні в ньому є корисними для функціонування всього організму.

Знижує рівнеь холестерину в крові
Виноград містить складову - птеростілбен, яка має здатність знижувати рівень холестерину в крові. Дослідження показали, що птеростілбен із ресвератролом (корисний антиоксидант та флавоноїд, що надає забарвлення) мають протиракові властивості та значний вплив на рівень холестерину. Крім того, сапоніни, присутні в шкірці винограду, завдяки своїй зв'язувальній дії також запобігають поглинанню холестерину.

Підвищує антибактеріальну активність
Червоний виноград має сильні антибактеріальні та противірусні властивості, які захищають організм від зовнішніх інфекцій. Також, він має властивості проти вірусу поліомієліту та герпесу. Дослідження показали, що виноградний сік нейтралізує бактеріальні інфекції в кишечнику та інших системах організму.

Запобігає виникненню ракових утворень
Антиоксиданти, що містяться у винограді корисні для профілактики всіх видів раку. Антоціани і проантоцианідіни, які містить виноград пригнічують ріст ракових збудників. Пігменти, що містяться у винограді підвищують загальний імунітет організму до широкого спектру хвороб. Сік винограду не тільки запобігає ризику розвитку раку, але також пригнічує ріст і поширення ракових клітин. Дослідження показали, що темно-виноградний сік допомагає запобігти утворення раку молочної залози.

Полегшує протікання хвороби Альцгеймера
Ресвератрол (поліфенол, що присутній у винограді) знижує рівень амілоїдних бета пептидів у пацієнтів із хворобою Альцгеймера. Дослідження показали, що виноград поліпшує здоров'я мозку і затримує розвиток дегенеративних захворювань нервової системи. Вживання виноградного соку може значно поліпшити функцію мозку літніх людей, у яких помітне погрішення пам'яті та розпізнавання.

Покращує зір та запобігає виникненню катаракти
Виноград запобігає віковій втраті зору і дегенерації сітківки. Дослідження довели, що включаючи виноград у свій раціон, Ви не тільки підтримуєте здоров'я очей, але й запобігаєте дегенерації сітківки ока, що загрожує повній втраті зору з часом.
Флавоноїди, присутні у винограді мають антиоксиданти, які боряться із пошкодженнями викликаними вільними радикалами. Вільні радикали спричинюють розвиток катаракти, серцево-судинних захворювань та інших проблем пов'язаних з віком. Також, антиоксиданти мають певні омолоджуючі якості, які допомагають Вам не тільки виглядати молодшими, але і відчувати себе такими.

Зміцнює імунітет
Виноград містить не тільки флавоноїди та мінерали, але і багато корисних вітамінів. Високий рівень вітамінів С, К і А додає енергії усім органам, та зокрема імунній системі, що значно зменшує ризик виникнення застуди та більш серйозних проблем зі здоров'ям.

Виноград відіграє важливу роль у запобіганні порушень здоров'я і служить природнім засобом лікування багатьох захворювань. Сушений виноград (родзинки або ізюм) також допомагає при лікуванні великої кількості захворювань та розладів, у тому числі є корисним при анемії, закрепах та сексуальній дисфункції. Проте, пам'ятайте, що ізюм сприяє підвищенню ваги, тому його не рекомендують вживати у великих кількостях.

Ризики та запобіжні заходи під час вживання винограду

Бета-блокатори (тип ліків, які найчастіше призначають для лікування хвороби серця) можуть збільшувати рівень калію у крові. Тому, продукти, що містять високий рівень калію (наприклад виноград, банани) слід вживати у помірних кількостях у період прийому бета-блокаторів. Також, вживання великої кількості калію може бути шкідливим для людей, у яких погано функціонують нирки. Якщо Ваші нирки, не в змозі видалити надлишок калію з крові, це може бути фатальним.

Рубрики статей
ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ
Гарбуз, вміст вітамінів та мінералів, користь гарбуза для здоров'я
Гарбуз, вміст вітамінів та мінералів, користь гарбуза для здоров'я

Гарбуз - один із широко вирощуваних овочів, що нал

Вирощування цитрусових дерев в домашніх умовах
Вирощування цитрусових дерев в домашніх умовах

Незважаючи на те, що цитрусові - це субтропічний р

З чого почати займатися бджільництвом, або перша спроба пасічникування
З чого почати займатися бджільництвом, або перша спроба пасічникування

Ви вагаєтесь і міркуєте - бути чи не бути Вам пасі

Морква, користь, використання моркви у лікувальних цілях
Морква, користь, використання моркви у лікувальних цілях

Морква - це не лише смачний овоч, який ми регулярн

Часник, користь та властивості часнику, лікування часником
Часник, користь та властивості часнику, лікування часником

Впродовж років люди вживають часник як ліки, що до

Як вибрати місце для пасіки?
Як вибрати місце для пасіки?

Перш за все необхідно ретельно вивчити місцевість

Сливи, харчова цінність, користь для здоров'я та побічні ефекти від вживання слив
Сливи, харчова цінність, користь для здоров'я та побічні ефекти від вживання слив

Сливи - це чудовий солодкий соковитий фрукт, який

Кукурудза, вирощування, сорти, посів кукурудзи
Кукурудза, вирощування, сорти, посів кукурудзи

Кукурудза належить до злакових культур, що вирощую

Капуста, користь, види капусти
Капуста, користь, види капусти

Капуста - є одним із найстаріших овочів відомих лю

Кавун, користь кавуна, лікування насінням кавуна
Кавун, користь кавуна, лікування насінням кавуна

Кавун - надзвичайно популярний фрукт, що належить

Як правильно вирощувати малину
Як правильно вирощувати малину

Від такої рослини як малина не відмовиться жоден с

Айва - вирощування, збирання, зберігання айви
Айва - вирощування, збирання, зберігання айви

Айва - це плодове дерево, яке дає ароматні і краси

Яблуко, користь та застереження від вживання яблук
Яблуко, користь та застереження від вживання яблук

Яблука є одними з найбільш популярних і улюблених

Зелене добриво - справжня знахідка для садівників і городників
Зелене добриво - справжня знахідка для садівників і городників

Зеленим добривом прийнято називати органічну суміш

Цибуля, користь, види, застереження. Як вибрати і зберігати цибулю
Цибуля, користь, види, застереження. Як вибрати і зберігати цибулю

Цибулю можна знайти в кожній кухні. Це рослина, як