RSS
Морква, користь, використання моркви у лікувальних цілях
Морква - це не лише смачний овоч, який ми регулярно вживаємо у нашому раціоні, а й досить корисний. Їі також застосовують в лікувальних цілях. Проте, Пам'ятайте, що вона живить, а не зцілює.
Якщо тіло має здатність до самовідновлення, то воно буде використовувати сировину, яку отримує з певних продуктів і виконуватиме цілющу роботу самостійно. Морква має багато лікувальних властивостей. Вона очищує кишечник, а також є сечогінною, тонізуючою і антианемічною. Вона багата лужними елементами, які очищають та відновлюють кров. Морква допомагає в підтримці кислотно-лужного балансу в організмі. Проте, надмірне її вживання може викликати пожовтіння шкіри. Це явище називається каротинемія і спричинене вживанням великого вмісту каротину, що міститься в моркві. Однак, це немає ніяких побічних дій, окрім притаманного жовтого кольору і є досить безпечним.
Користь моркви
Покращує зір
Морква багата бета-каротином, який в печінці перетворюється на вітамін А. Цей вітамін необхідний для нормального функціонування сітківки, тому його вживання покращує зір. Бета-каротин захищає від руйнування сітківки ока і утворення катаракти. Крім того, дослідження показали, що люди, які вживають продукти з високим вмістом бета-каротину, бачать краще в порівнянні з тими, хто їх не вживає.
Допомагає запобігти раковим утворенням
Дослідження показали, що вживання моркви знижує ризик утворення раку легенів, раку молочної залози та раку товстої кишки. Завдяки фалкарінолу (антираковий компонент), що міститься в моркві, вона є хорошим антиоксидантом. Фалкарінол - це природній пестицид, який захищає свої коріння від грибкових захворювань і таким чином знижує ризик ракових захворювань.
Уповільнює процес старіння
Високий рівень бета-каротину, що міститься в моркві діє як антиоксидант на пошкоджені клітини в організмі завдяки регулярному метаболізму (процес обміну речовин). Таким чином, морква допомагає уповільнити процес старіння клітин.
Сприяє здоров'ю шкіри
Вітамін А та антиоксиданти захищають шкіру від шкідливого впливу сонячних променів. Дефіцит вітаміну А спричиняє сухість шкіри, ламкість волосся та нігтів. Тому, рекомендують вживати продукти, що містять цей вітамін регулярно, оскільки він запобігає передчасній появі зморшок, грибковим захворюванням, сухості шкіри, пігментації та нерівному тону шкіри. Моркву також використовують як маску для обличчя. Для отримання такої маски, змішайте терту моркву з невеликою кількістю меду і нанесіть на обличчя.
Допомагає попередити виникнення інфекції
Морква має антисептичні властивості і допомагає запобігти появі різних інфекцій. Якщо у Вас поріз або рана, прикладіть шматок моркви. Вона може бути як подріблена в сирому вигляді, зварена, так і потерта.
Запобігає хворобам серця та існсульту
Дослідження показали, що дієти, які включають високий вміст каротиноїдів зменшують ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Окрім бета-каротину, морква містить також альфа-каротин та лютеїн. Регулярне вживання моркви знижує рівень холестерину в крові, завдяки розчинним волокнам, що містяться в ній.
Очищує організм
Вітамін А допомагає печінці у виведенні токсинів з організму. Це зменшує виділення жовчі та жиру в печінці. Волокна, що містяться в моркві допомагають очистити товсту кишку і прискорити рух відходів.
Захищає зуби та ясна
Морква чистить Ваші зуби та ротову порожнину. Вона видаляє наліт та харчові рештки між зубами, так само як зубна щітка і паста. Морква стимулює ясна виробляти слину, яка є лужною і зменшує утворення бактерій в ротовій порожнині. Мінерали, що містяться в моркві запобігають пошкодженню зубів і появі карієсу.
Поради використання моркви у лікувальних цілях
Настій з насіння моркви (1 чайна ложка на склянку окропу) є сечогінним, стимулює апетит, зменшує коліки, допомагає утримати рідину і полегшує менструальні спазми. З висушених насінин роблять чай, який використовують як засіб від водянки (надмірна кількість води в підшкірно-жировій тканині).
Насіння, з якого роблять чай, використовувалось протягом століть як протизаплідний засіб.
Морква має болезаспокійливий ефект, тому, її сиру натерту можна прикладати у вигляді компресу на опіки. А також листя моркви в поєднанні з медом допомагає втамувати біль, якщо прикласти його до рани, що кровоточить.
Моркву рекомендують жувати відразу після прийому їжі, оскільки вона вбиває всі мікроби в ротовій порожнині та запобігає кровоточенню ясен.
Морквяний суп полегшує діарею і допомагає з тонзилітом. А моркв'яний сік є особливо корисним для печінки.
Раніше люди давали дітям терту сиру моркву, як засіб від глистів.
Варена морква містить втричі більше фалкарінолу, завдяки чому вона покращує зір та пам'ять і навіть здатна зняти нервову напругу.
Рубрики статей
ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ
Гарбуз - один із широко вирощуваних овочів, що нал
Ви вагаєтесь і міркуєте - бути чи не бути Вам пасі
Морква - це не лише смачний овоч, який ми регулярн
Впродовж років люди вживають часник як ліки, що до
Сливи - це чудовий солодкий соковитий фрукт, який
Яблука є одними з найбільш популярних і улюблених
Зеленим добривом прийнято називати органічну суміш
Зернові культури - основний продукт сільського гос