RSS
Як виростити журавлину (клюкву) на присадибній ділянці
На своїй присадибній ділянці журавлину (клюкву) виростити досить просто, особливо якщо ділянка добре освітлена, багата вологою і торфом. Все це є на більшості дачних ділянок, тим більше якщо це болотиста місцевість, наприклад українське полісся.
Журавлина - декоративний чагарник, який буде постачати Вас ягодами і радуватиме Ваше око.
Період дозрівання журавлини залежить від її сорту. Цвітіння болотної журавлини починається в кінці травня - на початку червня, а дозрівання ягід відбувається в кінці серпня - перших числах вересня.
Коріння журавлини, в основному, закладають на глибині близько 10-15 см, причому на гілках 2-3 років вони найбільш розвинені, після 3-6 років вони всихають, а на їх зміну виростають нові. Кислий і багатий вологою грунт найбільш підходить для журавлини, за відсутністю такого слід додати в грунт сфагнового торфу.
Журавлина любить світло, тому висаджувати її необхідно на багатому сонцем місці. Посадку найкраще здійснювати восени або навесні. Перед висадкою грунт повинен бути вологим. Кущі потрібно висаджувати на відстані 30-35 сантиметрів один від одного, а стебла прив'язати до кілочків або присипати землею.
Журавлина - досить невибаглива, не вимагає обрізки, підгодівлю можна проводити тільки при поганому її зростанні. Кожен другий рік корисно вносити в грунт, де ростуть кущі, мінеральні добрива.
Журавлина має ряд корисних і цілющих властивостей.
У ній міститься безліч вітамінів і корисних мінералів. Ягода містить велику кількість аскорбінової кислоти, яка зміцнює імунітет, бореться зі старінням і інфекціями. Журавлина є джерелом антиоксидантів, таких як фенольні кислоти, вітамін Е, антоціани, що володіють протизапальними властивостями, а також уповільнюють старіння. Вона багата вітамінами B1, B2, B5, B6, PP, K, а також такими корисними елементами, як залізо, калій, фосфор, магній, йод та інші.
Ягоди журавлини використовуються як антибактеріальний, протизапальний засіб, при ангіні, авітамінозі, ревматизмі, проблемах з травною системою, з метою профілактики серцево-судинних захворювань, а також в масках для шкірних покривів при зовнішньому застосуванні.
Журавлина незамінна тим, що її корисні властивості зберігаються при будь-якій її обробці. Ягоду можна зберігати замороженою, робити з неї соки, морси і варення. Журавлина залишатиметься завжди живильною і корисною.
Рубрики статей
ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ
Гарбуз - один із широко вирощуваних овочів, що нал
Ви вагаєтесь і міркуєте - бути чи не бути Вам пасі
Морква - це не лише смачний овоч, який ми регулярн
Впродовж років люди вживають часник як ліки, що до
Сливи - це чудовий солодкий соковитий фрукт, який
Яблука є одними з найбільш популярних і улюблених
Зернові культури - основний продукт сільського гос
Зеленим добривом прийнято називати органічну суміш