RSS
Як вирощувати полуницю (клубніку) в домашніх умовах з насіння
Кажуть, що полуниця не вимагає дуже складного догляду і може бути вирощена вдома, на підвіконнях. Методів для цього багато і вони різні, розсаду можна вирощувати навіть в поліетиленових мішках або в звичайних горщиках і ящиках. Багато що залежить від якості освітлення і від кількості вільного місця.
Щоб полуниця росла і визрівала, для неї необхідний відповідний грунт, своєчасний полив і хороша циркуляція повітря при кімнатній температурі. Вирощувати вдома можна будь-які сорти полуниці, але рекомендується вибирати ремонтантні, так як вони плодоносять круглий рік.
Ремонтантні сорти плодоносять дрібними ягодами і при купівлі насіння обходяться дешевше, а догляду вони вимагають однакового. Посів відбувається в лютому-березні, якщо є підсвічування, то можна посадити і раніше. Якщо полуниця вирощується з насіння, то попередньо насіння необхідно замочити і стратифікувати (Стратифікація - метод у сільському господарстві: передпосівна обробка насіння деяких рослин, що полягає у витримуванні його протягом певного часу у вологому піску або подрібненому торфі при зниженій температурі). Але можна стратифікувати насіння безпосередньо в землі, заповнивши контейнер лише наполовину. Об'єм, що залишився наповнюється снігом, а по снігу розкладаються насіння полуниці. Такі контейнери ставлять на 2 тижні в холодильник, за цей час сніг встигає розтанути, і насіння опиняються на землі. Всі два тижні потрібно зволожувати і провітрювати насіння.
Розсаду після появи другого-третього справжнього листка необхідно пікірувати, гострим ножем відокремивши кінчик кореня і пересадивши при цьому в більший за обсягом горщик. Потрібно вибирати горщик з розрахунком того, що полуниця важко переносить пересадки і буде перебувати в ньому 1-3 роки. Зазвичай, довше полуничний кущ не живе - старіє і сильно втрачає врожайність.
Для полуничної розсади бажано підібрати широкий і досить великий горщик об'ємом не менше 3 літрів на кущ, а на його дно помістити шар дренажу. Як дренаж можна брати керамзит, камені, горіхову шкаралупу, биту цеглу або великий річковий пісок.
Поливати полуницю необхідно часто, але при цьому вона не виносить застою води і швидко починає від цього гнити. Земля необхідна легка, розсипчаста, під ці визначення відмінно підходить перліт, змішаний з торфом. Новий грунт бажано знезаразити, прогрівши в духовці або в мікрохвильовій печі 20-30 хвилин. Сходи полуниці легко пошкоджуються шкідниками.
Висаджується на розсаду полуниця двічі на рік - ранньою весною або восени, у вересні. Потрібно берегти цю рослину від холоду, полуниця не виносить заморозків.
Підгодовувати полуницю можна калійними або фосфорними добривами. Щоб стимулювати утворення зав'язі, допустимо використовувати спеціальні препарати. Взимку полуницю, навіть ремонтантну, підгодовувати не рекомендується, їй необхідний час на відпочинок.
Щоб освітлення було достатнім для полуниці, необхідні великі вікна, що виходять на схід або південь, з хорошим доступом світла. Якщо світла буде недостатньо, то смак у ягід буде гіршим і значно сповільниться зростання. Штучне освітлення для полуниці теж підходить, так як раннє цвітіння і плодоношення починається лише при світловому дні довжиною в 14 і більше годин.
Полуницю в домашніх умовах необхідно запилювати, щоб зав'язалися ягоди. Штучне запилення вдома виконується двома способами. Можна направити на квіти вентилятор, так як у відкритому грунті полуниця запилюється в тому числі і вітром. Можна запилювати вручну, проводячи щодня по квіткам легким і м'яки косметичним або художнім пензлем. Якщо полуниця посаджена в великих кількостях, то цей етап може займати чимало часу.
Рубрики статей
ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ
Гарбуз - один із широко вирощуваних овочів, що нал
Ви вагаєтесь і міркуєте - бути чи не бути Вам пасі
Морква - це не лише смачний овоч, який ми регулярн
Впродовж років люди вживають часник як ліки, що до
Сливи - це чудовий солодкий соковитий фрукт, який
Яблука є одними з найбільш популярних і улюблених
Зеленим добривом прийнято називати органічну суміш
Цибулю можна знайти в кожній кухні. Це рослина, як