RSS
Вирощування буряків, догляд та збір врожаю
Буряк - це солодкий, корисний для здоров'я овоч багатий на антиоксиданти. Саме завдяки їм, він містить червоні пігменти, які запобігають утворенню ракових клітин та мають серцево-захисні властивості.
Буряк, як правило, легко вирощувати і він ідеально підходить для тих, хто почав займатись вирощуванням нещодавно. Найкраще буряки ростуть і дають плоди у відкритій місцевості, проте вони також процвітають і в горщиках.
Як сіяти насіння буряка?
Насіння можна сіяти безпосередньо в грунт з квітня по липень. Зробіть траншею за допомогою граблів глибиною 2 см і посійте по 2 насінини через кожні 10 см. Буряк любить нейтральний, родючий, добре дренований грунт без підвищеної кислотності з рівнем рН 6,5-7,0. Грунт повинен бути м'яким, однак не містити глини або піску. Найкраще місце для вирощування буряків повинне бути сонячним і відкритим, іноді допускається тінь. Незважаючи на те, що рані посіви буряків можуть бути зроблені з кінця зими, експерти все ж таки рекомендують садити насіння прямо в грунт з середини весни.
Вирощування буряків у горщиках
Якщо у Вас є невеликий сад, буряк легко вирощувати в горщиках. Для того щоб виростити буряки в горщиках, виберіть контейнери висотою 20 см і глибиною 20 см. Заповніть його компостом, утрамбувавши кінчиками пальців і залиште приблизно 4 см вільного місця зверху. Посійте насіння тонким шаром по поверхні грунту і накрийте 2 см компосту. Поливайте періодично і проріджуйте плоди, коли вони зійшли (2 см висотою), залишаючи відстань між ними (приблизно 12 см).
Різновиди буряків
"Cheltenham Green Top" - старий, проте смачний вид буряків, з довгими коренями. Добре зберігаються.
"Regala" - дуже маленькі корені, які зменшуються коли дозрівають. Підходить для вирощування у контейнерах.
"Boltardy" - смачний, з гладкою шкіркою і підходить для раннього посадження. Стійкий до холодів.
"Babieto di Chioggia" - вид буряків із помаранчевою шкіркою і жовтою м'якоттю. Зберігає свій колір при варінні і не виділяє сік. При нарізанні показує концентричні кільця рожевого і білого кольорів.
"Alto" - солодкий різновид із довгим, циліндричним корінням.
"Albina Vereduna" - солодкий з білим корінням. Сік, що виділяється з буряків не забруднює одяг.
Догляд
Поливання водою
Поливайте насіння щодня, поки листя не почне проростати. На початку, насінини потребують багато води, щоб розпочався процес проростання. Коріння відразу почне поглинати вологу з грунту. Пам'ятайте, що надмірне зволоження призводить до цвітіння, а не дозрівання плоду. Тобто, буряк буде виробляти більше листя і менше коренів. Як тільки у Вас з'являться паростки, поливайте їх кожні 10-14 днів в сухі періоди. Якщо немає посухи, то звичайних опадів буде достатньо.
Проріджуйте листя
Після того, як листя буряка досягнуло щонайменше 2 см у висоту, прорідіть його так, щоб відстань була принаймі 10 см один від одного. Видаліть слабкі саджанці, залишаючи лише найбільш життєздатні листочки.
Запліднення
Запліднюйте рослини, додаючи тонкий шар компосту або перегною. Якщо рослини ростуть повільно, скропіть їх азотними добривами, такими як сульфат аміаку (30г на квадратний метр). За кілька тижнів до посіву скористайтесь гранульованими добривами, щоб грунт поглинув усі необхідні поживні речовини.
Прополювання
Щодо бур'янів, політь їх вручну. Не використовуйте мотики або інших гострих предметів поблизу коренів, оскільки Ви можете їх випадково зрізати.
Кліматичні умови
Якщо рослини цвітуть і утворюють насіння, замість того, щоб виробляти їстівні корені, причиною цьому, як правило, є стрес температурних умов - холодів або посухи. Для того, щоб усунути цю проблему намагайтесь підтримувати грунт вологим.
Збір врожаю буряків
В залежності від сорту, буряки можна збирати, коли коріння стає розміром вневеликий апельсин. Це, як правило, відбувається через 90 днів після посіву.
Так, наприклад, вегетеріанський досягає 2,5 см в діаметрі. Часто люди збирають урожай поступово, залишаючи деякі буряки в землі, аж до повної їх зрілості.
Буряки, з діаметром 7,5 см, як правило, мають кращий смак.
Будьте обережні з вершиною. Зірвавши буряк, не обрізайте листя, натомість обережно видаліть його верх шляхом скручування для того, щоб запобігти пусканню соку, який забирає характерний смак і колір буряка. Зірване листя не викидайте, оскільки його можна приготувати та їсти як шпинат. Вірте чи ні, але воно дуже ароматичне.
Буряк належить до тих овочів, які довго зберігаються. Тому, його часто заготовляють на зиму, поклавши в дерев'яний ящик і помістивши в сухе середовище. Для кращого зберігання заповніть дно контейнеру піском і помістіть всередину буряки. Пісок утримує їх від проростання і зберігає їх первинний смак.
Рубрики статей
ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ
Гарбуз - один із широко вирощуваних овочів, що нал
Ви вагаєтесь і міркуєте - бути чи не бути Вам пасі
Морква - це не лише смачний овоч, який ми регулярн
Впродовж років люди вживають часник як ліки, що до
Сливи - це чудовий солодкий соковитий фрукт, який
Яблука є одними з найбільш популярних і улюблених
Зернові культури - основний продукт сільського гос
Зеленим добривом прийнято називати органічну суміш